AutoCAD command line – rýchlo a zbesilo

March 11th, 2009 § 0

Tip na urýchlenie práce v príkazovom riadku

Každá linuxová príručka v kapitole o shellu už na prvej stránke neopomenie poukázať na pár luxusných vlastností ako listovanie históriou príkazov pomocou UpArrow/DownArrow, “inteligentné” dopĺňanie syntaxe pomocou TAB a pod. Z hecu som to skúsil na AutoCAD command line a … funguje to .>).

CAD 2009 command line

1. Jednak funguje listovanie históriou príkazov (avšak len tých, ktoré na príkazový riadok priamo vyťukáte; z toho, čo ste naklikali v menu a toolbaroch to neukáže nič). Skúste si proste mačkať šípku hore a dolu a sledujte command line.

2. Pomocou TAB je možné doplňovati syntax príkazov (namačkávaním TAB sa zobrazia postupne všetky príkazy, ktoré začínajú na, povedzme, “ext”):
Command: EXTEND,
Command: EXTERNALREFERENCES,
Command: EXTERNALREFERENCESCLOSE,
Command: EXTMAX,
atď

Výhoda je zrejmá – nie je nutné udržiavať si v šiške často užívané príkazy, len “matne tušiť, že sa to volalo nejak takto…”

3. Keď už command line, určite si nezabudnite zabůkmarkovať slovník všetkých príkazov AutoCADu od R12 po najnovší 2010 (od XANADU). Sú tam aj lokalizačné ekvivalenty, pre všetkých, ktorí s spustili na scestie národnobuditeľských inštalácií .>)

4. Ono ten AutoCADovský príkazový riadok asi umožňuje robiť celkom fešné psie kúsky – jeden článok z tých užitočnejších priamo na stránkach Autodesku…

P.S. Tak som na xanaďáckom CADfóru našiel presne ten tip, o ktorom tu píšem. Vzhľadom na to, že existuje reálna možnosť, že niektorí CADoví starí vlci navštevujú moju stránku častejšie než CADfórum .>), ponechám tu tento post v pôvodnom znení s titulkami.

otagované / tagged:

§ Hoď komentár

kde som? / where am i?

práve čítaš AutoCAD command line – rýchlo a zbesilo v ďobo-CADzone, true men don't kill coyotes and use AutoCAD….

meta