CADfórum/GISfórum 2009

October 10th, 2009 § 0

Dňa 23. septembra prebehla v Nový Cerekvi odborná konferencia CADfórum a GISfórum. Aká bola?

hlavní partneri konferencie

Hlavnými partnermi celej akcie boli XANADU a.s. a Hewlett Packard, celé stretnutie sa tudíž točilo okolo Autodeskových produktov a tisku na HP plotroch. Oficálnu správu z konferencie si možete vychutnať na stránkach Xanadu

Na základe niektorých závažných skutočností, s ktorými som sa oboznámil hneď na začiatku a ku ktorým prikladám dve dokumentačné foto (bazén a Porsche 911) som sa nazdával, že 6. konanie konferencie je konečne podľa mojho gusta. Obavy z toho, že by som sa z týchto dovodov nestíhal oboznámiť s novými softvérovými výdobytkami veľkého brata, však nebola namieste. Navštívil som CADfórum v sekcii “Architektura a stavebnictví” a GISfórum.

kokain ale možete carrera

V prvej sekcii hral prím Revit a Civil 3D. Zhliadol som niekoľko prezentácií nasadenia týchto produktov v podnikovej sfére, najhodnotnejšia prednáška (z mojho pohľadu) bola od Martina Folbera (Xanadu a.s.), ktorý pitval Civil 3D a niekoľko jeho profesných nadstavieb – RDV Systems a Plex.Earth Tools pro AutoCAD.

GISfórum bolo prakticky celé o Autodesk Topobase a jeho nasadení v podnikoch Telefónica O2, Vodovody a kanalizace Jižní Čechy a Řízení letového provozu České republiky. Z mojho pohľadu je neobyčajne upokojujúcou skutočnosťou, že i takéto veľké podniky (v porovnaní s TerraVerita) riešia problémy, ktoré nedajú spávať mne – totižto veľké náklady na neustálu údržbu heterogénnych datových skladov, ktoré tvoria podklad prácu v Topobase.

Martin Folber pri Civil 3D duchařine Jan Binter
Martin Folber pri Civil 3D duchařine Jan Binter štartuje GISfórum

Chlebíčkov bolo hodne a boli bohato obložené, kafíčka bolo habakúk. Dovidenia na ďalšom CAD/GISfóre…

otagované / tagged:

§ Hoď komentár

kde som? / where am i?

práve čítaš CADfórum/GISfórum 2009 v ďobo-CADzone, true men don't kill coyotes and use AutoCAD….

meta